Hvad leder du efter?

jul
2019
Fra 03-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032940
Dato for resultat d. 07-07-2019
Resultatbehandling færdig
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse
60904697
sekretariat@week27.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

16. Stutteri Ask XL Tour MA2** Heste (140 cm) A (B)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) A (svh 4)

Opdateret: 07-07-2019
Antal starter:
64
Antal placeringer:
19
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SAS 0 65,32 1
1 1
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 0 65,74 1
2 2
Jessica Toelstang DISCO LADY 23
2011/OS/DIARADO/FINAL REPLY/
SPR 0 66,61 1
3 3
Christian Jansen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
SIR 0 66,81 1
4 4
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
SHS 0 68,03 1
5 5
Lars Nørgaard Pedersen LORDENTRO
2010/HN/LORD Z/CONROSE/CONTENDRO I
VRK 0 68,33 1
6 6
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
SHS 0 68,77 1
7 7
Lars Trier Kjøller ROYAL BUTTERFLY
2007/DV/TOBAJO PICEZ/ROSHANA M/JIMTOWN
TSC 0 69,03 1
8 8
Kim Kristensen ALBERT-K
2009/DV/HEARTBEAT/SHARAPOVA-K/QUIDAM DE REVEL
BÆK 0 69,04 1
9 9
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CANDILLA-EM/CANDILLO
SPR 0 69,16 1
10 10
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
XØMKR 0 69,58 1
11 11
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
XØMKR 0 69,67 1
12 12
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 0 71,32 1
15 15
Hans Ley QUINCY ROLD
2008/DV/QUIDAM DE REVEL/DESIREÉ ROLD/DIADEM
KONG 0 71,35 1
16 16
Louise Stenvang BRUUNHOLMS CADEAU
2006/DV/CARTANI/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
HRB 0 71,41 1
17 17
Torben Frandsen QUIROCK
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/SANDY V/CORRADO I
TØRK 0 71,58 1
18 18
Andreas Künnemann CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
LYK 0 71,79 1
19 19
Mia Hovgaard Jessen SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
KONG 0 72,40 1
20 20
Søren Møller Rohde TODT UN PRINCE ASK
2007/DV/BALOUBET DU ROUET/KLAIRE D'HONVAULT/
FYR 0 72,81 1
21 21
Jannike West Schou DARC DE LUX
2011/HO/DARCO/ORDELIA/
ROOR 0 72,83 1
Renee Ulvsbjerg CELESTE BALSLEV
2011/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
NÅR 0 73,54 1
Michael Aabo CATCH THE DOLLAR
2008/HO/COLMANDER/UNIQUE XII/
STRK 0 73,77 1
Kamilla Ladefoged Rasmussen QUAJONGEN Z
2009/ZA/QUASIMODO Z/ZYRENA/PADINUS
DDHS 0 74,13 1
Søren Møller Rohde SANTAUER
2009/OS/SANVARO/WENTUNARA/CENTAUER Z
FYR 0 74,14 1
Michael Aabo TANGO D'ECRY
2007/SF/NEGUS DE TALMA/FRANCES D'ECRY/
STRK 0 74,69 1
Jessica Toelstang QUARTEL DU MAZES
2004/SF/MR. BLUE/GERALDA D'AUTHIEUX/
SPR 0 75,53 1
Astrid Svenstrup CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 75,92 1
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 0 77,39 1
Anne Katrine Kolborg Johansen ABILDGAARDS SONATE (SONATE)
2007/DV/CARSON ASK/SANS EXIT/LINARO
BÆK 0 77,49 1
Aistis Vitkauskas PLEASE BE A LEGEND
2012/LU/LUGANER/PETITE COLETTA/CORLANDO
XDER 0 78,63 1
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 1 80,62
Aistis Vitkauskas FAVOUR VG
2011/DV/FAVORIT ASK/VANITY DAVIS/ROYAL BRAVOUR
XDER 4 68,37
Trine Hjorth CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/
SPR 4 69,12
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
FYR 4 70,53
Kim Kristensen DIMITRI Z
2009/DV/DIARADO/LARTHAGO/CARTHAGO
BÆK 4 71,54
Renee Ulvsbjerg COOLIO
2007/HO/Contender/Tora Iii/
NÅR 4 71,68
Rikke Haastrup Kristensen FIRST CHOICE HT
2011/DV/FAVORIT ASK/CONFETTI/CONTENDRO I
LYK 4 74,04
Kamilla Ladefoged Rasmussen ERRANDO
2004/BWP/ARGENTINUS/PRESTORIKA 'T SCHAAPHOF/LYS DE DARMEN
DDHS 4 74,36
Karoline Vistesen Graversen SIR EDWARD
2001/HO/ACOBAT II/FIRST TIME B/
SPS 4 74,75
Sashia Astrup Jensen BRING IT ON
2009/HO/CANCARA/TIRANA III/BARINELLO
AOR 4 75,02
Torben Frandsen DAUGHTRY MAK
2009/LU/CASSINI II/URO'S IRIS/CALVADOS
TØRK 4 75,22
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD'S COOL GIRL/COLMAN
SPR 4 75,43
Stine Almind Pedersen CONTINI
2008/GHH/CONTENDRO I/LIBERTY/CASSINI II
BOGØ 4 75,53
Louise Stenvang HARMONIE
2006/SWB/CAMARO M/MORGANA KILLIGREW (SWB)/
HRB 4 75,93
Martin Neergaard CLEAR THE WAY
2012/HO/CLEARWAY/S-CAROUBA/CORONADO
LYK 4 77,92
Torben Frandsen FERDINAND 273
2008/HN/FOR EDITION/DINA/
TØRK 4 79,01
Adam Sparlund Olesen FAVORIT GIRL
2011/DV/FAVORIT ASK/KARMA F. DAMGAARD/CAJUS
ROM 4 79,08
Dennis Noes Michaelsen SYVHØJEGÅRDS CLARA
2010/DV/CARMARGUE/U-COLIBRI/CORRADO I
LYK 5 80,33
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 5 80,90
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 5 81,38
Eva Kramer COLINA 70
2011/HO/COLMAN/VISMUT/CASSINI I
NSR 6 84,48
Nanett Larsen DINARO
2008/DV/CARDINO/CRELINA/CRELIDO
LYK 6 87,08
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/
NDRK 8 72,09
Caroline Rehoff Pedersen RUBENS DE LAUME
2005/SF/TAM TAM/GERBOISE DE LAUME/REVE D'ELLE
RTG 8 76,05
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 8 79,56
Jannike West Schou INDEPENDENT (SWB)
2011/SWB/DIAMANT DE REVEL/SANDBURGS CARINA/CAREFUL
ROOR 8 95,75
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 8 95,83
Jessica Vinther Jensen HILTON DES BRUYERES
2007/BWP/CLINTON/CHRISTINE DES BRUYERES/FUEGO DU PRELET
SAS 10 102,70
Christina Thinggård Jacobsen QUIRIDO F
2010/HO/QUIRADO/CAPRICE/CAPITOL I
FYR 11 91,67
Thomas Sandgaard NØRREMØLLEHØJ'S ARIEL
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CELINA/CAJUS
HER 12 93,69
Lars Nørgaard Pedersen CHESTER 318
2011/OLD/CORLENSKY G/UN/CONTENDER
VRK 13 80,49
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/
RIC 13 83,27
Michael Aabo CAPRICE DE DIEU
2004/OS/EUROCOMMERCE BERLIN/CHELLANA Z/CHELLANO Z
STRK 17 96,28
Martin Neergaard DEAUVILLE VAN OVERIS Z
2009/ZA/DARCO/JACOBIN/RAMIRO Z
LYK Udg.