Hvad leder du efter?

aug
2019
Fra 21-08-2019 til 25-08-2019
  • Spring
  • Hest

DDHS B-stævne Spring med Eliteskue og PAVO og DRF's champion (B)

Stævnenummer
Prop00032906
Dato for resultat d. 25-08-2019
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (svh 4)

Opdateret: 25-08-2019
Antal starter:
49
Antal placeringer:
13
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 67,93 1
1 1
Tina Lund CLOI
2010/HO/QUIRADO/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 70,01 1
2 2
Marie Louise Horstmann HEDEGÅRDENS LANDMAN
2007/DV/LANZETT 1/FANTASIE-L/BLUE HORS FUTURE CUP
FYR 0 72,18 1
3 3
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
KIRK 0 72,19 1
4 4
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
XJSK 0 73,76 1
5 5
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 0 75,07 1
6 6
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
BIS 0 75,81 1
7 7
Robin Grauff Jacobsen CREDIT
2012/DV/CRELIDO/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
CSK 0 76,68 1
8 8
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
KIRK 0 77,66 1
9 9
Peter Thorup CALI FREJ
2007/DV/CARSON ASK/TWILIGHT/LUCKY LIGHT
SAO 0 78,33 1
10 10
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
XXSPIP 0 78,69 1
11 11
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 0 80,49 1
12 12
Tina Lund CARALLO
2009/HO/CORRADO I/VARONESS/CON AIR
RIC 0 81,27 1
13 13
Christine Thirup Christensen VEDRIC
2009/SF/HURLEVENT DE BREKA/OUANA DE TUS/
SIR 0 81,37 1
Konstantin Deeken Künnemann AK'S CROWNEY
2008/HO/CARTANI/HYAZINTHE I/CASSINI I
LYK 0 82,03 1
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
XJSK 0 82,70 1
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 1 83,05
Christine Thirup Christensen AFGHAN
2010/WP/ARPEGGIO/WHITNEY/
SIR 1 83,46
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 1 83,95
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 1 85,23
Laura Baaring Kjærgaard FAVORITE EDITION Z
2012/ZA/FAVORIT ASK/SUNNY GIRL (SWB)/LEUTHEN I
DBR 1 85,33
Martin Neergaard CLEAR THE WAY
2012/HO/CLEARWAY/S-CAROUBA/CORONADO
LYK 1 86,16
Martin Neergaard FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
LYK 1 86,53
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 1 86,58
Maria Bjørnkjær Asferg FELINE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
FYR 2 87,07
Adam Sparlund Olesen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
ROM 4 74,65
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 4 78,41
Torben Frandsen QUIROCK
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/SANDY V/CORRADO I
TØRK 4 78,52
Astrid Svenstrup CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
LØR 4 79,59
Torben Frandsen ZAPITOL S Z
2012/ZA/ZANDOR Z/CAPITOLA II S/INDORADO
TØRK 4 80,14
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
DDHS 4 81,39
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
HER 4 82,14
Rikke Andersen LUCKY NUMBER SLEVIN 3
2009/OS/LEVISTANO/FIRLEPERLE/FIREBIRD
VIR 5 83,69
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 5 85,69
Pernille Moos Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 5 85,81
Adam Sparlund Olesen FAVORIT GIRL
2011/DV/FAVORIT ASK/KARMA F. DAMGAARD/CAJUS
ROM 5 86,22
Michael Aabo CATCH THE DOLLAR
2008/HO/COLMANDER/UNIQUE XII/
STRK 6 87,59
Lars Nørgaard Pedersen CHESTER 318
2011/OLD/CORLENSKY G/UN/CONTENDER
VRK 6 90,06
Marie Louise Horstmann HOVGAARDS RED MOON
2005/WP/SIBIRIAN EXPRESS/RAMIRO'S DAWN/
FYR 8 82,65
Sara Kjer Andersen HER´S WILLY
2006/HO/CRAWFORD/HUSKY/
HOKR 9 83,06
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
XJSK 10 89,16
Sarah Møller Pedersen LONNI ASK
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/LUCY ASK/CASIR ASK
KLIR 11 91,53
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KOOR 13 84,64
Julie Paludan Sørensen DYRSLUNDS HIMSELF
2008/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SKÅR 14 105,18
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/
BOOR 16 79,87
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR Udg.
Karina Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.'S CHANTAL/CARANO
BDR Udg.
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
SAO Udg.
Mette Askham Jensen ROCKCHESTER
2003/DV/ROCKLAND/BLONDIE/SIDNEY
RÆV Udg.