Hvad leder du efter?

jan
2019
Fra 24-01-2019 til 27-01-2019
  • Spring
  • Hest

DDHS - Agria DRF Mesterskab (Indendørs) 2019 for senior, Jun (B)

Stævnenummer
Prop00030200
Dato for resultat d. 27-01-2019
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. Guldtur 1 - MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (svh 4)

Opdateret: 27-01-2019
Antal starter:
52
Antal placeringer:
14
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 0 64,59 1
1 1
Linnea Ericsson-Carey CONTENANCE 15
2006/WP/CORNET OBOLENSKY/AMITIE/DARCO
SPR 0 65,07 1
2 2
Sashia Astrup Jensen DAYTONA
2011/HO/STAKKATO/TIRANA III/BARINELLO
AOR 0 66,14 1
3 3
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
XJSK 0 66,17 1
4 4
Hans Ley QUINCY ROLD
2008/DV/QUIDAM DE REVEL/DESIREÉ ROLD/DIADEM
KONG 0 66,34 1
5 5
Kristian Skovrider CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
KSRK 0 66,69 1
6 6
Sandra Enemark CONWAY
2004/ME/Contact Me/Chantara/
RIC 0 68,28 1
7 7
Rikke Haastrup Kristensen CASIRA
2009/DV/CASINO/EVITTA/ESPRI
LYK 0 68,98 1
8 8
Søren Møller Rohde TODT UN PRINCE ASK
2007/DV/BALOUBET DU ROUET/KLAIRE D'HONVAULT/
FYR 0 69,70 1
9 9
Alexander Godsk BUKATA
2006/KW/UKATO/GINGER/BOREAS
SVRK 0 69,93 1
10 10
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OLD/CORNET'S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 70,54 1
11 11
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 70,80 1
12 12
Eva Kramer GAZETTE ASK
2003/DV/BALOUBET DU ROUET/GRANTICA/GRANNUS
NSR 0 70,98 1
13 13
Benedikte Rie Truelsen KOUFFA
2007/BL/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 0 71,99 1
14 14
Stine Cassøe Jakobsen CONCHILLO
2008/DV/CHURCHILL/CONTESSA/CONCORDE
DDHS 0 72,29 1
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 0 73,55 1
Josephine Bøgh LAURENZ 29
2007/HO/CASALL/I-LA CARESSE/LAURIN
NSPR 1 74,28
Karen Møller Rohde FAVORIT ASK
2005/DV/DIAMANT DE SEMILLY/UKASE TER PUTTE/DARCO
FYR 1 74,29
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 3 83,25
Rikke Haastrup Kristensen BALOUCA Z
2011/ZA/BALOUBET DU ROUET/CATANA VAN'T SCHAAPHOF/PARCO
LYK 4 68,40
Christina Lindegaard Poulsen HANDSOME F. DAMGAARD
2007/DV/HEARTBEAT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
FSRK 4 69,12
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 4 69,42
Lars Trier Kjøller ROYAL BUTTERFLY
2007/DV/TOBAJO PICEZ/ROSHANA M/JIMTOWN
TSC 4 69,79
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/
SPR 4 69,91
Sofie Bøgelund HARLØSEGÅRDS RUBINA
2007/LU/QUIDAM'S RUBIN/HARLØSEGÅRDS CELINE/LUCKY LIGHT
LYK 4 70,08
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 4 70,91
Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z
2006/ZA/CASSINI I/VIOLA ESC/VOLTAIRE
CSC 4 73,33
Robin Grauff Jacobsen CHASSÉ
2008/DV/COSMEO/QVISTORF CASSININA/CASSINI II
CSK 4 73,65
Kristian Skovrider ZOCKER 19
2009/OS/ZANDOR Z/AXINA/
KSRK 7 83,97
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KW/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
KSRK 8 68,67
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CANDILLA-EM/CANDILLO
SPR 8 68,80
Cecilie Amdi Juul CUVERDO Z
2008/ZA/CICERO Z/SARILLA VAN DE KIEKENHOEF/CAPRILLI
AAR 8 69,81
Laila Pedersen QUINTET
2012/DV/QUINTENDER/SO NICE P/STAKKATO
ROM 8 70,08
Simone Hansen Scherff CARLISCA M
2008/OS/CARTANI/CHELLINA/CHELLO I
SPR 8 70,83
Alexander Godsk CABRIO
2007/KW/UKATO/OWISTA/MYTENS XX (USA)
SVRK 8 70,98
Adam Sparlund Olesen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
ROM 8 72,03
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 8 72,51
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/
TSC 8 72,51
Kamilla Ladefoged Rasmussen QUAJONGEN Z
2009/ZA/QUASIMODO Z/ZYRENA/PADINUS
DDHS 8 72,95
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
KSRK 8 73,71
Sashia Astrup Jensen BRING IT ON
2009/HO/CANCARA/TIRANA III/BARINELLO
AOR 8 89,72
Jack Ray Nielsen RILSON DE L'ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
KOOR 9 76,22
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
HJR 9 76,70
Karen Møller Rohde QUARZ ASK
2006/DV/QUINTERO/PICOLINA I/CARETINO
FYR 9 77,61
Thea Glitrup TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
BIS 12 66,08
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 12 70,11
Maria Thougaard Nielsen ELFI MØLHOLM
2012/LU/CAMPBELL/ELITÉ/INDUC
BBR 12 70,33
Anne-Kristine Rie Truelsen TAARUPGAARDS TROJA
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
CSC 12 71,11
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 14 78,51
Jessica Vinther Jensen HILTON DES BRUYERES
2007/BWP/CLINTON/CHRISTINE DES BRUYERES/FUEGO DU PRELET
SAS 14 97,30
Sofie Jessen COR
2004/DV/ROCKLAND/CORINA/CORLANDO
KSRK 27 83,61
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/
AAR Opg.