Hvad leder du efter?

dec
2017
Fra 05-12-2017 til 10-12-2017
  • Spring
  • Hest

LÅNLET Danish Christmas Show (B)

Stævnenummer
Prop00027997
Dato for resultat d. 10-12-2017
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D14)

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
29924851
km@danishderby.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

35. LÅNLET Sølv Finale (135 cm) B5 (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B5 (svh 4)

Opdateret: 10-12-2017
Antal starter:
55
Antal placeringer:
12
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 65,65 0 32,34 1
1 1
Mie Mundberg Hansen GANGNAM STYLE
2006/IRH/MOHILL CAVALIER CLOVER/OWENSIES GIRL/ALL THE DIAMONDS
ØSR 0 63,93 0 33,05 1
2 2
Christian Jansen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
SIR 0 66,15 0 33,58 1
3 3
Daniel Hald Cassøe ERRANDO
2004/BWP/ARGENTINUS/PRESTORIKA 'T SCHAAPHOF/LYS DE DARMEN
DDHS 0 64,14 0 33,81 1
4 4
Lars Nørgaard Pedersen CLINTENDO
2009/LU/CLINTON I/CAMONYAK/CORONADO
VRK 0 67,82 0 35,18 1
6 6
Laura Baaring Kjærgaard CARINA
2007/KW/C-INDOCTRO/KARINA/
RIC 0 65,15 0 35,34 1
7 7
Lars Nørgaard Pedersen GRAFITTI P
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CHAKIRA/CASSINI II
VRK 0 68,19 0 36,11 1
9 9
Torben Frandsen LACMUS
2007/HN/LUDWIG VON BAYERN/CONTENDRA/CONTENDRO I
TØRK 0 66,40 0 37,15 1
10 10
Søren Møller Rohde CI CI SENJOR ASK
2006/DV/CASSINI I/PENELOPE I/CONTENDER
FYR 0 67,20 0 37,26 1
11 11
Eva Kramer CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 68,03 0 37,84 1
12 12
Kasper H. Hansen CRUZ
2009/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/COCO CHANEL/LORENTIN I
LYK 0 66,47 0 34,79 1
14 14
Christian Petersen ZAHR ALFARVAD Z
2000/ZA/ZANDOR Z/LOVELY ALFARVAD/LANDARIS
SRI 0 64,36 0 35,58 1
16 16
Søren Møller Rohde CHASSEUR ASK Z
2011/ZA/CASALL/MARLI/CARTHAGO
FYR 0 67,67 0 40,29 1
Martin Mose Knudsen GØRKLINTGÅRDS DIARANO
2010/DV/DIARADO/C.C. CASANNA/CASTRO
LYK 0 67,04 0 35,11 1
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 0 67,34 0 38,30 1
Lykke Andersen DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/ONASSIS/SUNSHINE FÆLLEDEN/DIAMOND
RKH 0 67,61 0 38,85 1
Jessica Støvring Spanggaard CLIPPER
2009/TO/CASANOVA/BARBY/BELLEKT
UK 1 69,11
Rikke Haastrup Kristensen BALOUCA Z
2011/ZA/BALOUBET DU ROUET/CATANA VAN'T SCHAAPHOF/PARCO
LYK 1 69,33
Alexander Mark DALISTO
2008/KW/QUASIMODO Z/PATTINI/LANCELOT
DDHS 1 69,52
Nicole Christiansen AREN BEE (SWB)
2007/SWB/HIP HOP (SWB)/CORLANDA L/CORLANDO
KAR 1 70,00
Torben Frandsen CONCORDIA 46
2010/OS/CORNADO II/ULLORINE S/CALVADOS
TØRK 1 70,26
Rikke Andersen CARETINO BLUE
2007/HO/CARETINO/KATANIA II/
VIR 1 70,94
Sarah Møller Pedersen TURBUD CAESAR
2005/OLD/C-INDOCTRO/LANDANA/LANDCAPITOL
KLIR 1 71,13
Kasper H. Hansen QUILAN
2008/HO/LANDOS/UNIKAT V/QUIDAM'S RUBIN
LYK 1 71,21
Bjarne Mark Jensen UNICORN'S ROYALISTO
2001/DV/ROYAL Z II/UNICORN'S GIRLFRIEND/CORSO
ROM 1 71,54
Nadia Siesbye Suhr DJANGO
2008/KW/PHIN PHIN/VIOMF/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE
HRK 1 72,94
Gitte Dahl JAMBALAYA KILEN
2010/DV/JAGUAR MAIL/FABULA KILEN/CARANO
XJSK 4 64,43
Mikkel Aagaard Rasmussen M.B. SIRI-SIX
2008/HN/STAKKATO/EMMA D/EIGER I
RIC 4 66,11
Thomas Sandgaard ELLELY'S QUALITY
2007/DV/QUIDAM DE REVEL/KLEA FRISHOLT AF ELLELY/LEANDRO
HER 4 67,38
Daniel Hald Cassøe ASCADE DRUM VH JUXSCHOT Z
2010/ZA/ADORADO/ESCADA "U" VH JUXSCHOT/UNIQUE II DRUM V/H JUXSCHOT
DDHS 4 67,64
Signe Andrea Frank CHECK IN
2003/HN/CONTENDRO I/CLARA/CERTUS
AAR 5 69,52
Konstantin Deeken Künnemann AK'S CULCHA CANDELA
2010/DS/CARTANI/AK'S WIEN/
GRRK 5 69,55
Peter Mertz SINA-ALEGRA
2002/HO/FLEMING/ALEGRA/REICHSGRAF
BRRK 5 70,12
Caroline Schaarup-Kjær SIGURD
2008/HO/SINGULORD JOTER/TANITA/
AAR 5 70,28
Mikkel Laursen ETAQUINE
2009/KW/DIAMANT DE SEMILLY/ITAQUINE DE ROLL/
KARR 5 70,36
Thomas Pihl Jensen DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
FSRK 5 70,44
Anne-Kristine Rie Truelsen BELLEVUE
2006/KWPN/NUMERO UNO/VERDINE/
CSC 5 71,18
Mike Højberg COLEEN GERSDORF
2010/DV/CACHAS/CALINA/CARANO
HDR 5 71,23
Caroline Rehoff Pedersen CAROLUS-MAGNUS
2003/ME/CONTINUE/LADY J/LORD KEMM
RTG 6 73,87
Maibrit Laustsen MADAM MIM
2007/DV/LEANDRO/BIRKEGÅRDENS BRUNHILDE/LINARO
AAHR 6 74,52
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 8 68,07
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 8 82,65
Claudia Pedersen COSIMAX
2004/HO/CARETINO/H-COSI F. TUTE/CANTUS
VRK 8 84,02
Signe Mathilde Pedersen TEMPTATION
2000/KW/ELMSHORN/MONIA/LAURISTON
SPR 9 70,15
Isabella Bach CALIPPOLA
2002/HO/CALIPPO/ICI BON/CAROLUS I
UK 9 70,66
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 9 71,73
Caroline Rehoff Pedersen LOVARI
2006/HO/LANDOS/SAVANNAH/
RTG 10 74,98
Anica Kristoffersen PLAY GIRL
2009/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
RIC 11 79,64
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 12 96,06
Sabine Korfitz Christensen C-COLITA
2010/HO/COLMAN/LOTUS/
ABR 13 72,82
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
EGE 13 85,29
Christian Jansen EMILY DESCHANEL MAK
2008/GHH/CASSINI II/ASLING ÅRUP/ASTON
SIR 14 76,51
Mikkel Laursen COMPANIERO II
2008/HO/COLMAN/MILVA I/BARNAUL XX (POL)
KARR Udg.
Peter Lykke Svendsen NYKILDEGÅRDS LA-CHRIS
2004/DR///
BAR Udg.
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
USR Udg.