Hvad leder du efter?

aug
2016
Fra 27-08-2016 til 27-08-2016
  • Military
  • Hest/Pony

RIR 1 dags military med Distrikt 4 Mesterskab (C)

Stævnenummer
Prop00025887
Dato for resultat d. 27-08-2016
Resultatbehandling færdig
Ringsted Rideklub (Distrikt D04)
Englerupvej 66
4100 Ringsted

Kontakt inden stævnet

Jill Melby
23294216
riranmeld@hotmail.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. Military CNC90 - CNC90 Hest (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (svh 1)

Opdateret: 27-08-2016
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Trine Ekberg Larsen SOLHJEM'S MAESTRO
2007/FR/ASCHLAN ENGHAVEN/DONNA/LASSE LANGEMARK
10 strafpoint 0 strafpoint 45,3 (0) strafpoint 45,3
1 1
Marina Boss Hagedorn HAMILTON F. DAMGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/CASSIOPEIA/CASIR ASK
9,6 strafpoint 0 strafpoint 48,8 (0) strafpoint 48,8
2 2
Jeanet Kristoffersen REFGAARDS GAUGAIN
2006/DV/GAGARIN/MAJ/VOLTAIRE
0 strafpoint 0 strafpoint 60,3 (0) strafpoint 60,3
3 3
Maiken Garvang Frank-hansen CHAMAL
2008/DV/DICARDO/CHERAMI/TRAUMDEUTER
14,4 strafpoint 0 strafpoint 50,1 (0) strafpoint 50,1
4 4
Melissa Dahl HØJMOSEGÅRDS CALIS
2004/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CAPELLI/BØGEGÅRDENS CAPELLO
12 strafpoint 0 strafpoint 55,6 (0) strafpoint 55,6
5 5
Dea Richardy SKOVENS GLOBUS
2000/DR///
18 strafpoint 0 strafpoint 56,2 (0) strafpoint 56,2
6 6
Cecilie Engell Kjøller LUNDEGÅRDS CHARLIE
2006/OL/ESTEBAN XX (DEN)/CHERI AF SULSTED/GORM DAMSGÅRD
22,8 strafpoint 0 strafpoint 55,9 (0) strafpoint 55,9
Johan Iversen ORKIDÉ
2009/LU/CAPO/FLADSAAS DRAGA/DORPAS X
17,2 strafpoint 4 strafpoint 57,6 (0) strafpoint 57,6
Tania Seierø KILGAST'S SMARAGD
2010/PI/JONKER/ROSENDALS RUBIN/
14,8 strafpoint 0 strafpoint 65,1 (0) strafpoint 65,1
Katja Stanley Sørensen QUENDY - L
2004/DV/QUITE-L/DIVINA/DIADEM
17,2 strafpoint 4 strafpoint 61,4 (0) strafpoint 61,4
Elisabeth Eliesen HYGGEBO'S FUEGO
2003/DV/CRELIDO/HYGGEBO'S FELEA/ROYAL Z I
20 strafpoint 4 strafpoint 59,3 (0) strafpoint 59,3
Simone Vinther STENVÆNGE PODA
2011/OLD/ANGRIB FIRFOD/STENVÆNGE POLANA/TEMPLE WIND XX
32,8 strafpoint 4 strafpoint 46,7 (0) strafpoint 46,7
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
31,2 strafpoint 4 strafpoint 58 (0) strafpoint 58
Liva Karlshøj Julegaard UTOPIA LOVE
2004/HO/CAPRONI/MAY BE/
45,2 strafpoint 0 strafpoint 52,5 (0) strafpoint 52,5
Dea Richardy SØBORGGÅRDS ESSAY
2009/DV/ESTEBAN XX (DEN)/SAVANNA NYKJÆR/LIONELL
0 strafpoint 0 strafpoint 58 (0) strafpoint 58
Lise Kjelstrup LUEGA LOVE
2007/DV/LAMONT/ENGHØJS CHANELL/CAMIROS
0 strafpoint 0 strafpoint 48,4 (0) strafpoint 48,4
Nancy Lauritzen Melby LARCHMONT XX (DEN)
2007/XX/ACADEMY AWARD XX (IRE)/WINGS OF A DOVE XX (GB)/HERNANDO XX (FR)
0 strafpoint 0 strafpoint 58,3 (0) strafpoint 58,3
Lena Christensen KJÆRGÅRD'S MIRÁBELL
2008/LU/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/RYTTER'S QUIBELL/QUEBEC
0 strafpoint 0 strafpoint 56,2 (0) strafpoint 56,2
Sille Rune Lindqvist DRUEBROGÅRD'S SUPER TRAMP
2008/DV/STING/DRUEBROGÅRD'S SOUVENIR/DE NOIR
0 strafpoint 4 strafpoint 50,5 (0) strafpoint 50,5
Majbritt Jacobsen PINJATA
2010/DV/TAILORMADE LANCELOT/PISANG/ASTON
0 strafpoint 0 strafpoint 68,5 (0) strafpoint 68,5
Thomas Nowak ROXI COLEUR HORSEBO
2006/TR/CAMARO/ROXI MUSIC/CAPRIMOND E.H.
0 strafpoint 4 strafpoint 53,9 (0) strafpoint 53,9