Hvad leder du efter?

aug
2014
Fra 06-08-2014 til 10-08-2014
  • Spring
  • Hest

Riders Cup CSI1*/2* (FEI2)

Stævnenummer
Prop00021913
Dato for resultat d. 10-08-2014
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. Big Tour csi1* 135 cm A (FEI2)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (svh 4)

Opdateret: 10-08-2014
Antal starter:
39
Antal placeringer:
14
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christian Petersen ZAHR ALFARVAD Z
2000/ZA/ZANDOR Z/LOVELY ALFARVAD/LANDARIS
DEN* 0 52,52 1
2 2
Mathias Nørheden Johansen GIGI ALFARVAD Z
2005/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/CHERYL Z/CENTAUER Z
DEN* 0 55,88 1
3 3
Anni Pape CONNY P
2005/DV/CARSON ASK/COMTESS/GIPSY D'ASK
DEN* 0 58,33 1
4 4
Bernt Støvring Spanggaard BELLEVUE
2006/KWPN/NUMERO UNO/VERDINE/
DEN* 0 58,60 1
5 5
Emil Hallundbæk SATISFACTION FRH
1999/HN/STAKKATO/CECILE/CALYPSO II
DEN* 0 58,88 1
6 6
Sarah Møller Pedersen TURBUD CAESAR
2005/OLD/C-INDOCTRO/LANDANA/LANDCAPITOL
DEN* 0 60,77 1
8 8
Torben Frandsen CARAMBA
2003/DV/CARANO/LA TOYA/LAGANO
DEN* 0 64,08 1
11 11
Mette Thrue COMING UP
2006/HO/CON AIR/NAUREEN/CATANO
DEN* 0 66,15 1
12 12
Torben Grønbæk TRØSTRUPLUND'S CHARISMA
2001/DV/CAJUS/TRØSTRUPLUND'S CASTELLINA/CASINO
DEN* 0 67,06 1
13 13
Søren Møller Rohde FAVORIT ASK
2005/DV/DIAMANT DE SEMILLY/UKASE TER PUTTE/DARCO
DEN* 0 67,29 1
14 14
Nadia Siesbye Suhr COLDPLAY Z
2003/ZA/CHELLANO Z/LEBENSLUST/LANDINO
DEN* 0 67,60 1
15 15
Ulrik Kjær RONALDINHO CS.
2005/DV/CARSON ASK/ECU/ROYAL Z II
DEN* 0 67,62 1
16 16
Søren Skovgaard RAPTUS B.
2006/DV/CORRATUS/BEAUTY/IMPERATOR
DEN* 0 67,82 1
17 17
Pedro Gosk VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
DEN* 0 68,28 1
18 18
Camilla Fliedner Ernst LORD HOLSTEIN
2006/DV/LORD Z/MELANIE/LANCIANO
DEN* 1 71,56
Karen Møller Rohde QUICKSON ASK Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/LALUNA Z/LANDLORD
DEN* 1 72,34
Stine Almind Pedersen LIBERTY
2004/LU/CASSINI II/SINFONIA/SILVESTER
DEN* 4 63,46
Torben Frandsen IT'S CATWEAZLE
2001/HO/COLMAN/WEIDA/
DEN* 4 66,78
Renee Ulvsbjerg COOLIO
2007/HO/Contender/Tora Iii/
DEN* 4 66,80
Mathilde Nødskov Aguirre PEGASUS BRIDGE Z
2005/ZA/PAPILLON ROUGE/LANDGRAEFIN/LANDGRAF I
DEN* 4 67,58
Morten Christensen BIRKELY CAMACHO
2002/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/CHAMMIE/
DEN* 4 70,28
Bernt Støvring Spanggaard CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/
DEN* 5 71,36
Sarah Egeskov ACCENT
2001/HO/ACORADO I/IT'S EXITA/EXORBITANT XX (GB)
DEN* 5 72,75
Marie Lunding Hansen QUACORD
2007/HO/QUANTUM/SORAYA VI/
DEN* 6 77,02
Malene Lykke Nielsen CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/
DEN* 6 77,35
Rikke Haastrup Kristensen TM LAS VEGAS
2007/LU/CANDILLO/PERFORMANCE QUEEN STAR/QUICK STAR
DEN* 8 63,14
Jannick Alexander Frid HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/CAPE TOWN S./WHOOPI ASK/BLUE HORS MELVILLE
DEN* 12 67,26
Emilie Kuang GAME
2005/HN/GO ON TOP/MOMPTI/MATCHO AA
DEN* 12 85,95
Martin Mose Knudsen ÅRUP MØLLERS CARLO
2006/GHH/CASSINI II/K-CORNELLE/CONTAGO
DEN* 13 74,54
Ulrich Gaarslev A-DUR R
2000/OLD/ARGENTINUS/REVUE GIRL/ROMADOUR II
DEN* 16 66,58
Emilie Kuang CHIARA LOX
2005/DV/CASIR ASK/VICKY GRAVVÆNGE/WALDSTERN
DEN* 17 72,67
Mai Bæk Nielsen ROYAL - TRIUMPH
2001/DV/ROYAL Z II/CORWA/CORLANDO
DEN* 17 73,27
Kathrine Brohus LANDLYST SHANIA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
DEN* 17 88,22
Kathrine Brohus LANDLYSTS COQUETT
2005/DV/CORRADO I/QUE/QUIDAM DE REVEL
DEN* 17 89,59
Betina Haugaard Hansen LIGHTSTAR
2005/DV/COME BACK II/DIA/DIADEM
DEN* 20 68,93
Betina Møller Jensen MANGO
2001/DV/MANTOVANI/COCONUT/CORLANDO
DEN* Udg.
Anja Lunn QUENTEL LINDELL
2006/DV/QUEBEC/COMFORT/COME BACK II
DEN* Udg.
Ida Knudsen ELCO DU BUISSON Z
2005/ZA/EMILION/TALYAR/GRAN CORRADO
DEN* Udg.
Christian Schou CAPRICE 428
2004/OLD/CON CAPITOL/UN/LAVARINO
DEN* Udg.