Hvad leder du efter?

okt
2021
Fra 16-10-2021 til 17-10-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

ØSR spring m. DISM for hold hest/pony (C)

Stævnenummer
Prop00040719
Dato for resultat d. 17-10-2021
Resultatbehandling færdig
ØstSjællands Rideklub (Distrikt D03)
Himlingøje Bygade 11
4652 Hårlev

Kontakt inden stævnet

Lisa Jordan
xxxxxx
oesr-rideklub@live.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (svh 1)

Opdateret: 17-10-2021
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Josephine Bøgh CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
NSPR 0 47,77 0 35,40 1
1 1
Mie Cecilie Laungaard LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
ESP 0 46,17 0 35,50 1
2 2
Sarah Binau Vermont BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
EGE 0 43,37 0 40,09 1
3 3
Natalie Ghanam GAIA GIRL
2014/HO/CONNOR/AKITA I/CONTENDER
ARK 0 45,69 0 40,64 1
4 4
Helena Ranch Nielsen STUTTERI MUNCKS RAMIRAH LIGHT
2007/DV/LUCKY LIGHT/ASMINDRUPGÅRDS RATAFIA/ROLEX
ESP 0 45,78 0 40,98 1
5 5
Frida Marie Haggren BOY-S
2006/KW/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
EGE 0 43,89 0 41,59 1
6 6
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 0 42,55 4 37,48
7 7
Karoline Sloth Kjær KJÆR'S SWEETHEART
2010/DV/HEARTBEAT/CUPIDO/CORRATUS
SLRK 0 45,63 4 47,44
Frederik Fensholt TOUGANOV
2015/HO/TOULON/ONLINE VI/HERALDIK XX (CZE)
EGE 0 49,70 4 48,88
Alberte Viktoria Hrynczuk JOCCO BLUE
2014/KW/ZIROCCO BLUE/C-FANTASIA/CORLANDO
HIS 0 44,76 5 49,41
Leonora Sandberg Nielsen AFTER SHOCK
2014/SIT/ACOBAT I/COME FLY DELL'ALSADA/COME ON
EGE 0 43,55 16 61,37
Mathilde Patricha Pavlovski HAIR'S CA'CASH
2014/DV/VOLSTRUPS CASH/CANTANA/COME BACK II
HRK 0 44,63 Udg.
Nathalie Lindegaard Vilson FIEBY FANTASTICA
2002/HN/FRIEDERICUS REX/WINDSPIEL C/WALDSTAR XX (GER)
RIC 4 42,02
ida andersen KANEBLUE CITTY C
2015/KW/PLOT-BLUE/VITTY VALENTE C./PLACIDO
NVR 4 43,10
Tanja Gyldensted Edvardsen SOLBAKKEN'S FLANAGAN
2016/DV/FAVORIT ASK/SOLBAKKEN'S FAIZA/QUIDAM DE REVEL
KRK 4 45,06
Anne Sophie Gaardboe CARLO FM
2009/HO/COSIDO/VELENA/COLMAN
NSR 4 46,44
Carla Sandberg Nielsen CALBURRY Z
2014/ZA/CANTERBURY/CASTOR JOY Z/CASMIR Z
EGE 4 46,80
Janne Bach Falkenberg POMME D'OR T
2015/BWP/CENTURIO/MIRANKA/CARTE D'OR
SPR 4 47,24
Pedro Gosk CERENADE
2014/HO/CASCADELLO I/BAMINA/CASSINI II
SPR 4 48,90
Freja Høyer Pedersen KENZO A
2015/KW/CARDENTO/QUITE CHARMING II Z/QUIDAM DE REVEL
BÆK 4 50,07
Kia Wallin Jørgensen CALL ON ME 5
2008/HO/CASERO/USTA/QUITE CAPITOL
RIC 6 57,62
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/
HASP 7 59,93
Karoline Sloth Kjær JC BALOU'S BALTAZAR
2015/DV/BALOU/EGELUNDS GRACE/PETER PAN
SLRK 8 48,92
Mille Hauge Grenaae GALILEA Z
2011/ZA/GARDENTO PROVA/CHOCOLATE FROST/EWOUT V.D. KLEINE ROOST
EGE 12 45,03
Nanna Lehani Neergaard COOPER S (BOOGIE WOOGIE R)
2010/LH///
NVR Disk.
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RIC Disk.