Hvad leder du efter?

maj
2021
Fra 27-05-2021 til 30-05-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

Baltic Cup (B)

Stævnenummer
Prop00038704
Dato for resultat d. 30-05-2021
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

34. MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) A Kat 1 (B)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) A (svh 3)

Opdateret: 30-05-2021
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 650 4: 400 5: 300
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karoline Amalie Uhd-Nielsen LARAGH STORM
2009/CO/LEÁG/MEG/
HIS 0 53,50 1
1 1
Nicoline Bo Rasmussen AILLE SUKI
2009/CO/GARRYHINCH FINN/AILLE COUGAR/
TSC 0 54,44 1
2 2
Sofie Højris hansen SHADOW'S DANCER
2010/CO/SILVER SHADOW/WESTSIDE DANCER/WESTSIDE FRED
TSC 0 55,21 1
3 3
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 0 55,80 1
5 5
Cecilie König COLOURFUL SPARTACUS
2013/IHR///
FUR 0 56,09 1
7 7
Izabella Tardrup Frandsen MILCHEM SHES A KEEPER
2011/IHR///
ESP 0 56,56 1
8 8
Maya Ceder BORRIS DE JANEIRO
2009/IHR///
HIS 0 58,74 1
10 10
Emilie Graae Bisgaard FANISK NOW OR NEVER
2012/IHR///
DAR 0 59,28 1
11 11
Sofie Kjer Gregersen JASMINES HOLLY
2011/IRH/WESTSTAR SUNNY/DANCING JASMINE/MOORES CLOVER
NSR 0 60,56 1
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
RIC 0 60,66 1
Nicoline Bo Rasmussen KAMARO VAN ORCHID'S
2003/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S CESTANICA/KANTJE'S CARLANDO
TSC 0 64,21 1
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 0 70,48 1
Emilie Øvlesen CARNHILL BERTAS LAD
2005/IHR/MOORES CLOVER/BROWN BERTA/
CSC 0 75,60 1
Anne-Louise Blicher Ravnsbo JACK THE LAD
2005/CO/RYNN RICHARD/BALLINAKILL LASS/
TSC 4 54,03
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL'S MAY DAY/MANGO AA
EDAL 4 55,21
Carla Sandberg Nielsen LADY MIRAH
2009/CO/WESTSIDE MIRAH/CLASSIEBAWN HEAD LASS/
EGE 4 55,43
Silje Frederikke Kristoffersen LANGTOFTEGÅRD LAMBORGHINI
2012/CO/STERNBERGS LARRY JUNIOR/NØRLUNDS PACIFIC QUEEN/NØRLUNDS MR. SWING KING
SPR 4 59,45
Josephine Zeemann DUN BOY
2010/BL///
EGE 4 59,72
Smilla Kirial Hylleberg LADY-LI
2010/SP/AMMADOOR/NØRLUNDS FAIRY TALE/CHAMBERLAIN
VIR 4 62,15
Laurids Haabendal TAI RUN
2008/RP/KANTJE'S RONALDO/TAI XENA/CALITO XX (DEN)
KONG 4 65,07
Merle Hartvig Nielsen GCS RAMBO
2012/IPS/CASHELBAY CRUISE/BELVILLE LASS/
HIS 8 54,35
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
NSR 8 56,39
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 8 61,50
Sofie Højris hansen CAHERVIEW PADDY
2008/CO/CASTLESIDE CARRIG/RATHCOONA BEAUTY/TULIRA FINN MAC COOL
TSC 8 68,92
Anne-Louise Blicher Ravnsbo VOX POP DE L'AULNE
2009/CO/GLENREE DE L'AULNE/IES DE L'AULNE/DEXTER LEAM PONDI
TSC Udg.
Astrid Tolsgaard Jensen MAPLEVALLEY ROSALIE
2011/BL///
SPR Udg.
Ester Sofie Dolmer GLEBE PARK PRIMROSE
2011/CO/TULIRA ROBUCK/VALENTINE GIRL/MERVYN POOKHAUN
SUHR Udg.
Katrine Nygaard Grove HOLMENS PRINCESS
2007/NF/CORSO/MARRONDALES MANON/SULAATIK'S BENJI
DVRK Udg.
Josefine Marie Westerskov DJ 18
2004/RP/DIAMOND BOY/NADJA/NANTANO
HRV Udg.
Sofie Kjer Gregersen SLIGO SPOT COM
2007/IHR///
NSR Udg.
Amalie Sophia Laursen BOBBYS PRIDE
2004/BL///
NSR Udg.