Hvad leder du efter?

jun
2021
Fra 24-06-2021 til 28-06-2021
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR/Scandinavia Jumping Tour + 3. kval Walber Cup(hest/pony) (B)

Stævnenummer
Prop00038037
Dato for resultat d. 28-06-2021
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth - Dorthe Ketterle
20859728 - 21400400
spr@spr.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (B)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (svh 2)

Opdateret: 28-06-2021
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1200 2: 900 3: 600 4: 540 5: 450 6: 450
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 0 47,57 0 27,91 1
1 1
Jeff Paw Nielsen RAYPAWERS ROCKALIDO C
2015/DV/ROCKLAND/CALISTA/CRELIDO
KOOR 0 46,02 0 28,29 1
2 2
Sophie Karoline Emilie Moltke CURLY 70
2009/WP/CARELL/FIFFY/FORSYTH
STAR 0 47,92 0 29,02 1
3 3
Filippa Sand Ibsen DREAM OF LOVE
2015/HN/DIARADO/STARONNI/STAKKATO
BAR 0 48,70 0 31,52 1
4 4
Karen Møller Rohde EVOLUTION ASK DWB
2016/DV/ZIROCCO BLUE/REVOLUTION/TANNENHOF'S CHEENOOK
SPR 0 51,62 0 32,73 1
5 5
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 48,00 4 29,76
Sophie Karoline Emilie Moltke LEGEND
2005/AES/OKKIE TROOI/ROKANTE M/ATLANTIC VDL
STAR 0 46,81 4 31,76
Nicolai Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/HEARTBEAT/WIRBELKRONE II/WALDSTERN
CSC 0 48,87 7 44,97
Tina Lund CABAGISA Z
2015/ZA/CABACHON/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 51,40 12 34,19
Karen Møller Rohde FARINO ASK
2016/DV/FAVORIT ASK/ALTHEA NOVA ASK/NEKTON
SPR 1 52,60
Anastazia Hoffmann ITTICA
2013/KW/ZAMBESI/FIRENZE/CAROSSO VDL
SPR 4 46,40
Olivia Hundborg Dresler BULL'S CABACHINO
2011/NV/CABACHON/ACKWORTH DAZZLER/
RIC 4 47,31
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN 4 48,79
Helena Kobborg VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
AAR 4 49,25
Nikoline Dresler FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
LYK 4 50,26
Una Broe-brøndum CLASSIC LADY LOVE
2013/DV/COLMAN/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
NSPR 8 43,13
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/
SPR 11 60,62
Emma Groot ENGERUPGAARDS CONLIDO
2015/DV/CRELIDO/CONCETT/CORONADO
EGE 12 46,74
Cathrine Bohnstedt BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
SPR 25 69,24
Elisabeth Salhøj Rask DEE JAY LINDEBJERG DWB
2013/DV/DIAMANT DE SEMILLY/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
KOOR Udg.