Hvad leder du efter?

okt
2020
Fra 21-10-2020 til 25-10-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

AL Showjumping i samarbejde med Riders Cup Stil Cup for Pony (C)

Stævnenummer
Prop00037324
Dato for resultat d. 25-10-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. Sølvtur kval 1. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) B0 (svh 2)

Opdateret: 25-10-2020
Antal starter:
36
Antal placeringer:
19
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Isabella Zeemann ROCKY
2007/LH///
EGE 0 63,82 1
3 3
Eva Harriet Elkjær Christensen MS BLUEBERRY
2003/IHR///
ESP 0 66,98 1
3 3
karoline Alberte Bidstrup Hansen STREEP WIL RACEN
2000/BL///
NVR 0 68,51 1
3 3
Malou Kiran Grewal LENTEKRIEBEL
2005/WA/REITDIEPSTER MAGIC MAX/ZUURSEVELD'S LINDA/
ISR 0 62,95 1
3 3
Amanda Larnæs Bjerg Hansen KROGGAARDENS ROYAL PONTIAC
2011/WB/LEMONSHILL ROYAL FLIGHT/LLANARTH WELSH POPPY/TWYFORD SIGNAL
EGE 0 69,33 1
3 3
Filippa Ørnfeldt Bertelsen BIG TIME BUSTER
2006/BL///
BAL 0 67,52 1
3 3
Sille Hartvig Nielsen COOL AS ICE
2013/BL///
HIS 0 71,78 1
3 3
Sascha Vestergaard Levisen GROSENGÅRDS BOHÉME
2007/SP/MAY-WAY/GROSENGÅRDS KAROLINE/
GRR4 0 60,09 1
3 3
Emma Maria Ljørring Andersen SPRINGVIEW LITTLE JOKER
2004/BL///
ASKE 0 68,41 1
3 3
Holly Meier Løfstrøm KANTJE'S BRITTA
2006/NF/KANTJE'S RONALDO/KANTJE'S ALICIA/DUKE'S FOREST ANTARES
CSC 0 67,03 1
3 3
Josefine Damkilde Jacobsen WILLIAM
2007/LH///
SVRK 0 62,98 1
3 3
Emilie Hyldgaard Jacobsen SPIDSHØJS CARRERA
2013/NF/SÖRBYS VILMER X/KVÆGENBJERGS JOSEFINE/ESKEHØJGAARDS ALI
SAR 0 57,69 1
3 3
Selma Hundborg Dresler STEENDIEKS DARCO
2003/RP/DANDY GOLD/M-JEUNESSE/MORACO
CSC 0 66,32 1
3 3
Alma Rose Gudman Andersen SVENSTRUPDALS S. OF SWEETNESS
2007/LH///
SAS 0 64,00 1
3 3
Sofie Bay Holm ALIVE
2007/SP/AMMADOOR/FANAD ECLIPSE/ABBEYTOWN PRIDE
HIS 0 73,87 1
3 3
Emma Carøe Godske Østergaard DAVINCI
2007/BL///
HRB 0 62,73 1
3 3
Caroline Østerby MITZI
2010/LU/AQUAVIT N/CIKI/
AMR 0 64,12 1
3 3
Ester Sofie Dolmer MCL SPARKLE
2010/IHR///
SUHR 0 67,77 1
3 3
Sofie Kjer Gregersen BALLYLICKEY PRINCESS APRIL
2013/CO/ROBE THUNDER/RICKAMORE BALLYLICKEY PRINCESS/MONAGHANSTOWN BOY
NSR 0 66,51 1
3 3
Sophia Hvilshøj Andersen GRIBSVAD BONNY
2005/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS BIMBU/TALON TORETH
DVRK 4 68,57
Caroline Sabroe Søndergaard SKS SPARKY
2010/BL///
ESP 4 75,06
Sophia Hvilshøj Andersen NEWCOMER
2010/BL///
DVRK 4 59,11
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 4 70,43
Frederikke Holm Burmeister NØRLUNDS LADY RIHANNA
2011/SP/MELLI'S DORNIK/LADY CAYENNE/VALENTINO
HRB 4 65,18
Anna Clara Søby BUCHAILL BEAG
2008/IHR///
EGE 4 65,05
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 4 69,94
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
RIH 4 66,85
August Dall KLINTHOLMS MISS AMY
2008/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS BOLET/DOWNLAND GOLDLEAF
NSPR 5 79,24
Gry Noes Vistisen SILVER MOUNTAIN LADY
2013/CO/DRUMMIN REBEL/MOUNTAINVIEW GIRL/EARL OF NEWBRIDGE
BRN 8 70,84
Cecilie Hempel Hansen EVITA VAN DE KIEKUUT
2010/WF/WATERMILL FALCON/KIEKUUTS TIRA/
FYR 10 82,40
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 11 87,62
Annika Friis BLÅBÆRGÅRDENS Q-URT
2010/NF/GAY COUNT SHETAN/BLÅBÆRHEGNET'S Q-LIBRI/HAMLET'S MÉRICK
SLR 16 89,62
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
HKR 19 100,83
Inge Bach Mikkelsen SPOTLIGHTS DONNA
2008/SP/DOUCAN/BROOMELLS MALTESER/SPARSIDE BUTTONS
HRK 24 121,62
August Dall MONTY A.M.
1999/SP/Marchi/Artemis/
NSPR Udg.
Mille Marie Menzfeld Jensen RIO AURORA
2004/BL/KASHAYA DE KENZO/LOVE LIGHTS/
ÅSNR Udg.