Hvad leder du efter?

maj
2014
Fra 28-05-2014 til 01-06-2014
  • Spring
  • Hest

Absolute Horses (Schou) - DM Senior, DRF Mesterskab (Ch, J, (A)

Stævnenummer
Prop00021446
Dato for resultat d. 01-06-2014
Resultatbehandling færdig
Tågerupvej 32
6560 Sommersted

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. MA2** Springning Heste (140 cm) A (A)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) A (svh 4)

Opdateret: 01-06-2014
Antal starter:
50
Antal placeringer:
15
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Neergaard ADAM L
2005/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/U GRANDE L/GERMUS R
XSBR 0 56,40 1
1 1
Torben Frandsen IT'S CATWEAZLE
2001/HO/COLMAN/WEIDA/
TØRK 0 56,49 1
2 2
Jannike West Schou NINTENDER
2002/DV/NAMELUS R/NAMBIA/CONTENDER
SWE* 0 57,61 1
3 3
Annika Axelsson FBW LACANDO DE L
2003/BW/LANCINO DE L/KATHLEEN/KANUDOS XX (GER)
SWE* 0 58,78 1
4 4
Søren Møller Rohde LARAMY ASK
2006/DV/LAMBRUSCO ASK/LOCOPAGNE/LAROME
FYR 0 60,50 1
5 5
Lars Trier Kjøller ROYAL BUTTERFLY
2007/DV/TOBAJO PICEZ/ROSHANA M/JIMTOWN
TSC 0 60,57 1
6 6
Victor Lica Larsen VIOLETTA D
2005/HO/QUINAR/OPTIMA VII/CANDILLO
SAO 0 61,09 1
7 7
Emil Hallundbæk SATISFACTION FRH
1999/HN/STAKKATO/CECILE/CALYPSO II
SPR 0 61,66 1
8 8
Torben Frandsen GAZELL NØRGAARD
2004/DV/QUEBEC/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
TØRK 0 62,05 1
9 9
Hans Ley ELLELY'S QUALITY
2007/DV/QUIDAM DE REVEL/KLEA FRISHOLT AF ELLELY/LEANDRO
KONG 0 63,10 1
10 10
Rikke Haastrup Kristensen LANDLYSTS COQUETT
2005/DV/CORRADO I/QUE/QUIDAM DE REVEL
LYK 0 63,21 1
11 11
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OLD/ACORADO II/ZIMNIA/LANDEGO
SPR 0 64,12 1
12 12
Bernt Støvring Spanggaard CALIMERO
2006/HN/CHICO'S BOY/ESPINA/
TØRK 0 65,98 1
13 13
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 0 66,26 1
14 14
Søren Møller Rohde FAVORIT ASK
2005/DV/DIAMANT DE SEMILLY/UKASE TER PUTTE/DARCO
FYR 0 66,66 1
15 15
Kathrine Brohus LANDLYST SHANIA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
LYK 0 68,05 1
Sandra Enemark CONWAY
2004/ME/Contact Me/Chantara/
RIC 0 68,48 1
Christian Tang Nielsen FREESTYLE 39
2005/HO/FOR PLEASURE/ELEGANCE/CONSTANT
RTG 0 70,41 1
Maria Nørheden Johansen LUCKY STAR
2000/SWB/CARDENTO/LADY LUCK/EARLY (UKÅRET HINGST)
URK 0 71,78 1
Andreas Schou LENARDO DER KLEINE
2002/WP/LENARDO/FARINA/FABELHAFT
ROOR 3 84,52
Kirstin Skjoldshøj TOFTEHØJS CRE'DIVA
2002/DV/CRELIDO/DITTE/DIAMANT
BRN 4 62,03
Mikkel Laursen HAMILTON
2007/BWP/UPSILON VAN DE HEFFINCK/QUINI/LIDO MINOTIERE
KARR 4 63,60
Rikke Haastrup Kristensen AQUAREL Z
2006/ZA/ANDIAMO Z/KAMIRO/RAMIRO Z
LYK 4 64,36
Pedro Gosk BIG RED
2005/LU/CARTANI/PALERMA/QUIDAM DE REVEL
SPR 4 65,88
Miamaja Lundblad ZIGEUNER
2004/KWPN/TIMOTEO LA SILLA/GINELLI/
HOSK 4 66,62
Alexander Mark ECUM S
2004/BWP/CUM LAUDE Z/RAPSODY D'ES/GRANDEUR
DDHS 4 70,86
Melissa Fobian COLETTE B
1996/HE/CRUISE MISSILE/FRÄNZI/FLAMBEAU
ØRK 4 70,97
Helena Irmand Nielsen BEEFHEART W.N.
2007/DV/HEARTBEAT/CHESS/CASTRO
IRK 4 72,34
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/
BSR 4 74,41
Mette Thrue TEMPTATION
2000/KW/ELMSHORN/MONIA/LAURISTON
SLR 4 74,56
Søren Knudsen DASHMIR K
2003/BWP/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/USSCHI/CARTHAGO
CSK 4 86,56
Allan Bilgrav Christensen LADY MELANIE ENGGÅRD
2005/DV/COME BACK II/LEMLI/LIMELIGHT
IRK 5 77,98
Jannike West Schou YPSILON (SWB)
2007/SWB/ETRUSCO/DIANA (F.2)(SWB)/
SWE* 7 87,35
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
SVRK 7 87,83
Annika Axelsson COSTA CURTA (SWB)
2006/SWB/CARDENTO/MAGIC HARP XX/
SWE* 8 62,22
Georgia Timmermann FLYING CAVALINA
2006/DV/CORRATUS/LUCKY LAIM/LUCKY LIGHT
SVRK 8 66,05
Kasper H. Hansen CONCINO MAXIMA
2005/HO/CORIANO/IDUNA I/
LYK 8 68,89
Malene Lykke Nielsen CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/
SPR 8 74,05
Sarah Møller Pedersen TURBUD CAESAR
2005/OLD/C-INDOCTRO/LANDANA/LANDCAPITOL
SPR 10 83,91
Louise Dahl Christensen KITO V
2005/DV/CARANO/KLIO/PABLO
KONG 11 101,46
Victor Lica Larsen FAST FLO D'O
2005/BWP/DIAMANT DE SEMILLY/HAVANA D'O/GALOUBET A
SAO 12 60,05
Nicklas Demant Hemmingsen CAPACITY WILD FLOWER
2002/DV/DINCKY DES ORTS/FLEUR/COME BACK II
HIS 12 62,15
Herle Klinge Rønnest BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
BDR 12 89,24
Thomas Sandgaard AMARONE
2002/DV/ARPEGGIO/PANAMA/POTSDAM
HER Opg.
Mikkel Laursen ABENDJARD
2000/BWP/CLINTON/NIEBE/C-INDOCTRO
KARR Opg.
Josephine Bøgh VAN DEJK
2006/KW/VERDI/U-CAPITOLA-S/EMILION
NSPR Opg.
Camilla Fliedner Ernst RIVARO
1998/HO/RHEINSBERG/ILKA V/LERANO
SLR Udg.
Thomas Dresler NEVER SAY NEVER
2001/KW/HEARTBREAKER/POMMEKE/JUS DE POMME
CSC Udg.
Cristoffer Nerving Møllekær ZIDANE
2004/KWPN/MONTREUX X-6301/SEMMY/
NSPR Opg.
Thomas Sandgaard QUALITIVE
1999/OLD/QUICK STAR/SALAMANCA/SANDRO
HER Opg.