Hvad leder du efter?

Kontaktoplysninger

Dansk Ride Forbunds arbejde er baseret på åben og direkte kommunikation med medlemmer, ryttere, samarbejdspartnere og omverden.


Kontakt Oplysninger


Dansk Ride Forbunds administration har kontor i Idrættens Hus i Brøndby, hvor størsteparten af DIF's specialforbund er samlet.

Mail
Du er altid velkommen til at sende os en mail til én af nedenstående e-mailadresser.
 
Telefon
Du kan komme i kontakt med os på tlf. 43 26 28 28 eller på vores direkte telefonnumre, som du kan finde her.

Vores åbningstider er:
Mandag-torsdag 8:00-16:00 og fredag 8:00-14:00

 
 
Kontaktoplysninger  
SPORT  
DRF Go! go@rideforbund.dk 
Distance distance@rideforbund.dk 
Dressur dressur@rideforbund.dk
Military military@rideforbund.dk
Para para@rideforbund.dk
Springning spring@rideforbund.dk 
Voltigering voltigering@rideforbund.dk
Bredde bredde@rideforbund.dk
Teknisk Delegeret td@rideforbund.dk 
Ponymåling, opklasning/nedklasning, import af ponyer og heste pony@rideforbund.dk
Resultater go@rideforbund.dk 
Rytterlicens go@rideforbund.dk 
Ryttermærker elevskole@rideforbund.dk
KLUBDRIFT  
Klubdrift klubdrift@rideforbund.dk
Certificering klubdrift@rideforbund.dk
ELITE - SPRING, DRESSUR OG MILITARY  
FEI pas og internationale stævner i springning jumping@rideforbund.dk
Eliteafdelingen elite@rideforbund.dk
BESTYRELSE OG DØMMENDE UDVALG  
Appeludvalget appeludvalg@rideforbund.dk
Bestyrelsen bestyrelsen@rideforbund.dk
Disciplinærudvalget disciplinaerudvalg@rideforbund.dk
KOMMUNIKATION, SALG & MARKETING  
Presse, nyheder mv. jsr@rideforbund.dk
Sponsorater, kommercielle aftaler mv. mro@rideforbund.dk
UDDANNELSER  
Ridelærer, rideinstruktør og berider berider@rideforbund.dk
Uddannelse og kurser klubdrift@rideforbund.dk
ØKONOMI  
Økonomi bogholderi@rideforbund.dk
NATUR & MILJØ  
Natur & Miljø natur@rideforbund.dk 
ØVRIGE  
Øvrige henvendelser info@rideforbund.dk